Gepubliceerd op 10th Apr 2019
Gewijzigd op 7th Jun 2023
Populaire soorten kettingen
Een ketting is een verbinding van elementen die een vloeiende, lineaire reeks vormen. Kettingen worden gebruikt voor scheepsankers en kettingen, en kunnen duurzaam, delicaat, zwaar of licht zijn en gemaakt van staal, ijzer, goud of zilver. Een ketting vertegenwoordigt een onbreekbare verbinding, prachtig gepersonifieerd in deze populaire soorten kettingen.
Er zijn talloze kettingstijlen; sommige maken een statement, terwijl andere een hanger complimenteren. Met zoveel kettingstijlen om uit te kiezen, hoe bepaal je welke het beste bij je past?
Wij hebben je gedekt! Hier is je gids voor de populairste soorten kettingen die er zijn. Laten we je linken naar de jouwe!
Klassieke soorten kettingen
Als je op zoek bent naar tijdloze kettingstijlen, dan zijn dit de klassiekers. Over het algemeen passen deze stijlen het beste bij een hanger.
Kabelketting
De kabelketting is een van de populairste soorten kettingen. Ze bestaan al eeuwenlang! Het ingetogen ontwerp bestaat uit een reeks onderling verbonden ovale schakels, wat een elegante eenvoud creëert. Het delicate ontwerp is niet alleen flatterend, maar het is ook een stevige ketting die gemakkelijk te repareren is als er een schakel breekt. Simpel gezegd, het is niet voor niets populair: het is een klassieker!
Beschouw de kabelketting als een canvas: het is eenvoudig, elegant en laat een hanger schitteren.
Stoepketting
De curb chain is een van de stevigste soorten kettingen en wordt veel gedragen door mannen. Het ontwerp is gemaakt van platte, in elkaar grijpende schakels die robuust en stijlvol zijn. Er zijn ook dunnere varianten van curb chains die een vrouwelijke touch toevoegen en geweldig passen bij hangers. Uiteindelijk maken de stevigheid en bruikbaarheid van de curb chain het een tijdloos ontwerp dat is gebouwd om lang mee te gaan.
Touwketting
Als je op zoek bent naar een stijlvol statement piece, zoek dan niet verder dan de touwketting! Het ontwerp lijkt op een touw, met metalen stukken die in een continue draai zijn verbonden die zowel flatterend als sterk is. De constructie is zwaar en getextureerd, waardoor het een van de kettingstijlen is die is gebouwd om lang mee te gaan. De finishing touch is een robuuste glans van de voortdurende draai van de ketting, die een prachtige, opvallende glinstering afgeeft.
Afhankelijk van de grootte en lengte, draag je een lange touwketting als statement piece, of als het delicaat is, combineer je het met een hanger. Touwkettingen zien er bijzonder elegant uit in roségoud.
Voor een soortgelijk geweven effect met een extra decoratief ontwerp kunt u de Byzantine Chain proberen.
Anker/Mariner ketting
Zoals de naam al aangeeft, heeft deze ketting een unieke nautische stijl die lijkt op de ketting van een anker. De anker-/zeemansketting combineert bruikbaarheid en mode met verbonden ovale schakels met een middenbalk.
Klassieke mariner chain-stijlen zijn plat, maar een moderne variant is de gepofte mariner chain. Als je van de zeebries en alles wat maritiem is houdt, is dit de ketting voor jou!
Bal/kralenketting
Voor kettingstijlen met een randje, laten we de ball/bead chain introduceren! Deze industriële, robuuste ketting bestaat uit kleine kralen die aan elkaar zijn gelinkt. De eenvoudige stijl heeft variaties in grootte en afstand, waarbij kralen ofwel smal en klein of breder en groot zijn. U herkent misschien de ball/bead chain, die populair is voor militaire dogtags.
De kralenketting creëert een ultracoole straatstijl die een randje toevoegt. Voor een unieke twist, voeg een vrouwelijke hanger of juweel toe voor contrast.
Unieke kettingstijlen
Als je op zoek bent naar iets extra's, zijn hier enkele unieke kettingstijlen. Deze stijlen staan op zichzelf als ketting, of kunnen worden gecombineerd met een hanger.
Doosketting
Terwijl de meeste kettingstijlen bestaan uit ovale of ronde schakels, is de boxketting volledig gemaakt met vierkante schakels. Ondanks de hoekige vorm creëert de compositie van vierkanten die in een afwisselend patroon zijn verbonden een vloeiend, doorlopend effect. Boxkettingen zijn een van de sterkste kettingen die je kunt kopen en breken niet snel. Ze zijn er in verschillende maten, van klein en delicaat tot groot en dik.
Kleinere box chain-stijlen passen goed bij hangers en zorgen voor een delicate glans. Lange box chains zijn daarentegen een stijlvol statement piece.
Figaro-ketting
Sommige sieradenkettingen zijn ontworpen om op te vallen, en de Figaro-ketting is daarop geen uitzondering! Dit unieke Italiaanse ontwerp heeft afgeplatte schakels van verschillende groottes die in een afwisselend patroon zijn verbonden. De Figaro-ketting is gemaakt van dik draad en breekt niet snel.
Het resultaat is een verfijnde stijl die gewicht en vloeiendheid combineert in een flatterende ketting voor zowel mannen als vrouwen.
Spiga (Tarwe) Ketting
Als je aangetrokken bent tot getextureerde nekkettingen, dan is de spiga (tarwe) ketting misschien iets voor jou! Met ovale schakels die in een gedraaid patroon zijn geweven, lijkt de spiga ketting op de veerachtige uiteinden van tarwestengels.
De symmetrische structuur van de gevlochten schakels zorgt voor balans, textuur en stevigheid. Het sieraad staat stijlvol op zichzelf, maar kan ook met een hanger gedragen worden.
Singaporese keten
Als de stoeprand- en touwkettingen uw aandacht trokken, probeer dan de Singapore-ketting. De onderling verbonden metalen elementen draaien in een patroon dat glinstert in het licht, waardoor een aantrekkelijk vloeibaar effect ontstaat. De Singapore-ketting is echt een blikvanger en combineert prachtig met een hanger. Bovendien zijn de onderling verbonden segmenten sterk, duurzaam en perfect voor dagelijks gebruik.
Slangenketting
Deze strakke, minimalistische ketting is een no-nonsense stijl die de natuurlijke flexibiliteit van een slang nabootst, vandaar de naam. De dicht op elkaar liggende ringen, banden of platen vormen een lineaire ketting die glad en vloeiend is. Handig is dat de slangenketting semi-rigide is en niet in de knoop raakt of blijft haken aan haar- of kledingvezels.
Dankzij het zachte, niet-gestructureerde ontwerp past de slangenketting perfect bij een hanger.
Als u de slangenketting mooi vindt, vindt u de Omega- en Herringbone-kettingen misschien ook wel mooi.
Daar heb je het! Zoals je kunt zien, zijn er veel verschillende soorten kettingen om uit te kiezen, elk met iets speciaals. Een ketting is een ketting, maar het is ook een verbinding; kies er een die jouw persoonlijkheid en unieke stijl weerspiegelt. Nu je bekend bent met de soorten kettingen, laten we kettingstijlen shoppen !
WINKEL KETENSTIJLEN