Wat betekenen zilverkeurmerken?
Heb je je ooit afgevraagd waarom er een nummer op de binnenkant van je favoriete glimmende zilveren ring staat? Of heb je misschien een vreemd symbool op de achterkant van je zilveren geluksarmband opgemerkt? In de sieradenwereld worden deze nummers en symbolen keurmerken genoemd. Wat betekenen zilveren keurmerken?
Sieradenmakers gebruiken zilverkeurmerken om ons essentiële informatie over uw sieraden te geven. Sommige keurmerken geven de oorsprong aan, terwijl andere de zuiverheid vertegenwoordigen.
Klaar om zilveren sieradenstempels te ontcijferen? Laten we er meteen induiken! Maar eerst: wat is het doel van zilveren keurmerken?
Wat zijn keurmerken voor sieraden?
Alle kostbare sieradenmetalen, inclusief zilver en goud, hebben kleine keurmerkafdrukken. Een van de essentiële rollen die een keurmerk speelt, is de drager vertellen over de kwaliteit van de sieraden.
Kwaliteit staat voorop bij de aankoop van een sieraad. Naast 100% puur zilver, worden de meeste zilveren sieraden gemengd met een basismetaal, een legering genaamd.
Door een legering toe te voegen, veranderen de eigenschappen van het zilver, zoals hardheid, kleur en flexibiliteit. Het o zo populaire Sterling zilver bevat bijvoorbeeld 92,5% zilver. Wat is de andere 7,5%? Als u een legering van gemengde metalen zoals koper, zink en palladium had geraden, dan had u het goed!
Maar laten we de scheikundeles even laten voor wat het is en teruggaan naar de reden dat je hier bent. Wat betekenen zilverkeurmerken?
Wat betekenen de symbolen op zilver?
Goede vraag. Het korte antwoord is dat de symbolen op zilver veel verschillende dingen betekenen. Zuiverheid is slechts één type keurmerk. Als u zich ooit hebt afgevraagd of uw unieke zilveren horloge een echt antiek horloge is in plaats van een stoffige oude namaak, dan wilt u leren hoe u zilverkeurmerken leest.
Hoe lees je zilverkeurmerken?
Gelukkig is het lezen van zilverkeurmerken makkelijk als je weet waar je op moet letten. Hieronder delen we populaire keurmerken en leren we je hoe je zilverkeurmerken kunt identificeren.
Zilverzuiverheidsmerken (ook wel standaardmerk genoemd)
Hoewel u wellicht een diverse collectie zilveren sieraden bezit, zal elk stuk een gemeenschappelijk kenmerk hebben: een zuiverheidskeurmerk. Het zuiverheidskeurmerk, ook wel bekend als een "standaardkeurmerk", vertelt de koper hoeveel puur zilver er in de sieraden zit.
Hieronder vindt u een lijst met de meest voorkomende zuiverheidskenmerken voor zilver:
Sterling zilver, 92,5%, 925 - Sterling zilver is niet voor niets de industriestandaard. Het is mooi en betaalbaar.
Britannia zilver, 95,8%, 958 - Britannia zilver is qua kwaliteit de middenweg tussen sterlingzilver en puur zilver.
Fijn zilver, 100%, 1000 - Dit is de hoogste kwaliteit en zeldzaamste zilver die je kunt kopen. Als je oma's oude zilveren broche met dit zilveren keurmerk tegenkomt, bewaar hem dan!
Snelle voetnoot: de keurmerknamen en -nummers zijn uitwisselbaar. Met andere woorden, uw zilveren familie-erfstuk kan het nummer "1000" bevatten, of alleen de zin "fijn zilver", maar ze betekenen allebei hetzelfde.
Zilverherkomstmarkeringen
Benieuwd of uw zilveren sieraden Brits of Amerikaans zijn? Zilversmeden gebruiken een reeks symbolen om ons te vertellen over de oorsprong van de sieraden.
Hier is een lijst met populaire keurmerken per land:
Amerikaans - Misschien wel het eenvoudigste van de zilveren, in Amerika gemaakte zilveren sieraden dragen over het algemeen alleen het zuiverheidsmerk. Soms bevatten zilveren sieraden die in de VS zijn gemaakt ook het merk van de maker (daarover later meer).
Mexicaans - Naast het zuiverheidsmerk bevatten Mexicaanse zilveren sieraden vaak een voor de hand liggend maar nuttig "Mexico" of "Made in Mexico" ("Hecho En Mexico" in het Spaans) stempel. In Mexico gemaakte zilveren sieraden kunnen ook keurmerken hebben voor de naam van de stad of regio.
Brits (Schots, Iers, Engels) - Wist u dat Britse zilverkeurmerken meer dan 700 jaar teruggaan tot de middeleeuwen? Omdat het antiek is, beschouwt de industrie Britse sieradenkeurmerken als de meest complexe. Daarom hebben ze het standaard kwaliteitskeurmerk, een herkomstmerk (stad en land), makersmerk en een datumletter — dat zijn een hoop merken om te ontcijferen!
Scandinavisch (Noors, Deens, Zweeds, etc.) - Elk land is een beetje anders, maar al het Scandinavische zilver heeft een zuiverheidsmerk. Zweedse zilveren sieraden bevatten de stad en datum, terwijl Noorse en Deense zilversmeden vaak hun handtekeningstempel toevoegen.
Europees (Frans, Duits, Oostenrijks, Italiaans, etc.) - Ziet u hier een patroon? Net als de hierboven genoemde gebruiken Europese zilversmeden het zuiverheidsmerk om het zilvergehalte aan te geven en voegen ze er een uniek handtekeningmerk, jaarletter of stadsmerk aan toe.
Datummarkeringen versus datumletters
Er zijn weinig accessoires zo tijdloos als vintage zilver, maar hoe herken je een klassieker? Kijk eens rond naar een datummarkering, die zilversmeden op echte zilveren sieraden stempelen. Als je een viercijferig nummer zoals 1901 op je zilver vindt, weet je meteen wanneer het is gemaakt. Dat is pas vintage!
Als u van Britse antieke zilveren sieraden houdt, hebt u waarschijnlijk een alfabetletterafdruk opgemerkt. Wat betekent die letter en waarom staat hij in een mooi lettertype? Die stempel is een datumletter, de Britse versie van een datummarkering.
Datumletters kunnen een beetje verwarrend zijn, dus wees geduldig. Soms gebruikt de juwelier een enkele letter als een korte code in plaats van een viercijferig nummer om de oorsprongsdatum aan te geven.
Net wanneer je dacht dat je de datummarkeringen had ontcijferd, gooien wij een verrassingsbal naar je toe!
Waarom is het zo ingewikkeld? Ten eerste neemt één letter minder ruimte in dan vier cijfers. En ten tweede vertellen datumletters ons ook iets over de locatie. Dus het gebruiken van een datumletter is als het slaan van de oude spreekwoordelijke twee vliegen in één klap, in dit geval een zilveren steen!
Zilvermakersmerk
Het 'makersmerk' of handtekeningstempel is een ander veelvoorkomend zilverkeurmerk dat ons vertelt wie uw zilver heeft gemaakt, zoals deze antieke keurmerken van Tiffany & Co.!
Hoe weet ik of mijn zilver echt is?
Wat als u geen keurmerk op uw sieraden ziet? Kostuumjuwelen en zilveren imitaties hebben geen keurmerk. Voorkom teleurstelling door te zoeken naar het industriestandaard 925 Sterling zilverkeurmerk voordat u zilveren sieraden koopt.
Als een postzegel u niet bevalt, kunt u natuurlijk op het juiste spoor komen door even snel op internet te zoeken naar "Amerikaanse keurmerken" of "antieke Britse keurmerken". Er zijn ook veel gratis apps en zilverkeurmerktabellen met afbeeldingen om u te helpen de meeste postzegels ter plekke visueel te identificeren.
Als u twijfelt, breng uw zilveren sieraden dan naar een vertrouwde juwelier voor identificatie. Naast het verifiëren van de authenticiteit van uw zilver, helpen zij u ook bij het identificeren van zeldzame zilveren keurmerken.
Koop zilver dat aan uw goedkeuringsstempel voldoet
Zoals u heeft geleerd, vertellen zilverkeurmerken ons belangrijke details over uw waardevolle zilveren sieraden, zoals de zuiverheid, kwaliteit, herkomst, datum, fabrikant en maker.
Nu u een expert bent in het identificeren van zilvermerken , kunt u onze collectie van hoogwaardig sterlingzilver bekijken om uw nieuwe vaardigheden in de praktijk te brengen. En om er meteen een prachtig sieraad mee te scoren!
Een watch winder windt automatische horloges op, zodat u dat niet hoeft te doen, maar heeft u er eigenlijk wel een nodig? Leer alles over horlogemechanica en hoe u ervoor zorgt dat u altijd op tijd bent.
18th May 2020