Wat betekent verguld?
Vindt u de look van gouden sieraden mooi, maar bent u afgeschrikt door de hoge prijskaartjes? Nou, laat ons u kennis laten maken met vergulde sieraden. U hebt het op sieradenwebsites en in uw favoriete winkels zien staan, maar wat betekent verguld precies ?
Het staat buiten kijf dat gouden sieraden zeer gewild zijn, maar op een markt vol met vergulde ditjes en datjes zijn de opties duizelingwekkend! Is verguld goed, of een goedkoop alternatief dat niet lang meegaat?
Lees verder, want we lichten alle verwarring toe en leggen uit wat vergulde sieraden betekenen.
Wat zijn vergulde sieraden?
De aantrekkingskracht van vergulde sieraden is dat het een budgetvriendelijke manier is om mooie gouden sieraden te dragen. Je kunt bijvoorbeeld een eenvoudige vergulde ring kopen voor $ 50- $ 100. Maar een 14K gouden ring ? Die kost een paar honderd dollar, afhankelijk van de grootte van de ring.
De twee lijken vrijwel niet van elkaar te onderscheiden, wat betekent dat het lastig zal zijn om iemand te vinden (behalve een doorgewinterde juwelier met gereedschap in de hand) die het verschil zou zien. U kunt echter een verguld item herkennen door te kijken naar de volgende keurmerken:
GP = verguld
HGE = Zwaar Goud Galvaniseren
GEP = Goud Gegalvaniseerd
HGP = Zware Gouden Plaat
We weten dat het een goedkopere optie is, maar wat betekent dat?
Wat betekent verguld?
Vergulde sieraden betekent dat het item een basismetaal bevat dat is geplateerd in een dunne gouden coating. De juwelier neemt een basismetaal zoals sterling zilver, roestvrij staal, messing of koper om het grootste deel van het item te vormen. Vervolgens hechten ze een dunne laag puur goud aan het basismetaal door middel van een proces dat galvaniseren wordt genoemd.
Vaak bevatten vergulde sieraden een dun laagje nikkel om het goud van het basismetaal te beschermen. De laatste stap is het onderdompelen van het basismetaal in een container gevuld met goud, waar een positieve elektrische lading het goud aan het basismetaal bindt.
De oorsprong van deze praktijk gaat terug tot het begin van de 19e eeuw, toen een Italiaanse chemicus een vel goud verguldde op een zilveren basis. Het resultaat? Een betaalbaar, luxueus ogend sieraad dat voor een geweldige prijs kan worden gekocht.
Zoals verwacht werd dit proces een succes en opende het de deur voor mensen uit alle lagen van de bevolking om zichzelf te tooien met gouden sieraden zonder de inhoud of de prijs ervan te onthullen.
Soorten vergulding
Er zijn verschillende zuiverheidsniveaus van vergulde sieraden. Hoewel het proces een kleine hoeveelheid puur goud omvat, kan het goud zelf in zuiverheid variëren van 10K tot 24K.
Echter, enkele van de meest populaire variaties die u zult zien zijn 14K en 18K vergulde sieraden. Net als bij fijne gouden sieraden, bepaalt de hoeveelheid puur goud die wordt gebruikt in het platingproces de kleur van het stuk.
De industriestandaard is als volgt: hoe zuiverder het goudgehalte, hoe geler de kleur.
Dat gezegd hebbende, omdat gold plating zo weinig goud bevat, resulteert dat vaak in een erg felle goudkleur. Oké, we weten dus wat gold-plated betekent, maar is het hetzelfde als gold-filled?
Verguld versus verguld
Wat is het verschil tussen verguld en goldfilled? Het komt vooral neer op het gewicht van het goud in het item.
Vergulde sieraden bevatten minder dan 2,5 micron goud in een dunne buitenlaag. Goldfilled sieraden hebben een paar lagen goudlegering die ten minste 5% van het sieradenmetaal uitmaken.
Is verguld echt goud?
Veel mensen vragen zich af, is verguld nep? Helemaal niet! Ondanks de kleine hoeveelheid goud, bevat de vergulding echt goud.
De verwarring hier is dat veel mensen denken dat de primaire inhoud alleen goud bevat. Hoewel de zuiverheidsniveaus variëren afhankelijk van de karaat van het goud dat is gebruikt voor de plating, is het goud echt. De enige puur gouden sieraden zijn 24K massief goud, wat het duurst is omdat het de hoogste hoeveelheid puur goud bevat.
Hoeveel goud zit er in vergulde sieraden?
De dikte van de plating varieert van .17-2.5 micron. Hoe dunner de plating, hoe minder goud het bevat. Bijvoorbeeld, .17 micron is ongeveer .05% puur goud. Hoewel dat een kleine hoeveelheid is, is het nog steeds echt goud dat in goud is geflitst.
Het is essentieel om de dikte van het goud te overwegen, omdat dit te maken heeft met de levensduur van het item. Verbleken vergulde sieraden na verloop van tijd? Meer daarover hieronder.
Hoe lang gaan vergulde sieraden mee?
Soms vervaagt en verkleurt de vergulding, waardoor het onderliggende metaal zichtbaar wordt. Uiteindelijk hangt dit af van hoe dik de laag goud is. Hoe dunner de vergulding, hoe groter de kans dat deze snel vervaagt.
Daarom is het ideaal om te kiezen voor vergulding met .5-1.0 micron puur goud — dit bereik zal goed bestand zijn tegen dagelijkse slijtage. Maar hoe zit het met dikkere plating? Rond de 2.5 micron wordt de vergulding als zwaar beschouwd en zal het het langst meegaan.
Dus, wanneer u goud-plated sieraden koopt, overweeg dan om items te kiezen met .5-2.5 micron puur goud. Als u het niet in de artikelbeschrijving ziet staan, vraag dan aan de juwelier of u de verwachte levensduur van het item volledig begrijpt.
Natuurlijk zal het dragen van deze items tijdens intensieve evenementen zoals sporten of afwassen de plating sneller aantasten. Daarom is het een goed idee om er een gewoonte van te maken om je sieraden af te doen voor deze activiteiten.
Hoe zit het met de waarde van vergulde munten?
De waarde van vergulde sieraden is niet hoog vanwege de lage hoeveelheid puur goud. Dit is goed nieuws voor kopers, omdat u gemakkelijk prachtige items voor een geweldige prijs kunt kopen. Weet bij de aankoop dat er weinig tot geen wederverkoopwaarde is.
Wat dacht je van het extraheren van het goud uit de sieraden? Nogmaals, het is niet de moeite waard om het te extraheren met zo'n kleine hoeveelheid goud, omdat er vrijwel geen winst mee gemoeid is.
Zelfs als u sieraden koopt die verguld zijn met 24-karaats goud, werkt u met minder dan 2,5 micron. Dat is niet genoeg om de sieraden door te verkopen.
Samengevat, vergulde sieraden zijn een stuk basismetaal onder een dunne laag puur goud. Als u op zoek bent naar een betaalbare, direct beschikbare, prachtige optie voor uw gouden accessoires, zoek dan niet verder dan vergulde sieraden van Jewelry Auctioned!
Een watch winder windt automatische horloges op, zodat u dat niet hoeft te doen, maar heeft u er eigenlijk wel een nodig? Leer alles over horlogemechanica en hoe u ervoor zorgt dat u altijd op tijd bent.
18th May 2020