Gepubliceerd op 31st Aug 2020

Wat is een zegelring? Een historische postzegel die weer in de mode is

Wat is een zegelring? Zoals veel modetrends is de zegelring een tijdloos stuk dat door mannen en vrouwen wordt gedragen. Hoewel de populariteit ervan door de eeuwen heen fluctueerde, maakt het nu een volledige comeback en herwint het zijn voorheen gehouden status van superioriteit en elegantie. Dus, wat is een zegelring en dragen mensen dit historische accessoire nog steeds?

U heeft misschien gemerkt dat mensen de laatste tijd steeds vaker zegelringen dragen, maar wat betekenen ze? In dit artikel nemen we u mee door alle details van de geschiedenis en betekenis van zegelringen.

Wat zijn zegelringen?

Een zegelring is een soort sieraad dat ooit fungeerde als een keurmerk. In feite waren zegelringen een manier om je handtekening op iets te zetten. Lang voordat er handgeschreven zegelringen bestonden, waren zegelringen het eerste gereedschap dat de adel en aristocraten gebruikten om hun namen op brieven, documenten en dergelijke te verzegelen. De voorkant van een zegelring fungeert als een stempel die mensen op papier drukten om hun naam, initialen of familiewapen te laten afdrukken.

Natuurlijk, de tijden zijn veranderd en nu zijn echte handtekeningen zelden meer nodig, omdat digitale handtekeningen ze vervangen. Toch worden zegelringen niet langer gezien als deels handtekening, deels sieraad, maar de geschiedenis is te fascinerend om over het hoofd te zien. Laten we het meer hebben over de oorsprong van zegelringen en de evolutie die ze in de moderne samenleving bracht.

Oorsprong van de zegelring

De vroegst bekende verslagen van zegelringen dateren uit 3500 v.Chr., toen mensen van de vroege Mesopotamische beschaving zegels gebruikten als onderdeel van hun dagelijkse correspondentie. Voor deze oude mensen was de zegelring enorm symbolisch. Waarom werden ze zo hoog aangeslagen?

Eeuwenlang was een familienaam niet zomaar een naam, maar een instituut. Familiewapens sierden decoraties, deuropeningen, documenten, sieraden, broches, militaire artillerie en eigenlijk elk fysiek object dat betrekking had op de dynastie van een familie. Zegels waren daarom een soort van groot ding en leidden tot de creatie van de zegelring! Later in de geschiedenis namen de Egyptenaren het zegel over en lieten het overgaan op het gebruik van sieraden. Echter, geen enkele oude burger kon deze elite-accessoire in handen krijgen — nee, zegelringen waren gereserveerd voor royalty's en adel.

Zegelring Betekenissen

Zegelringen zijn een historisch sieraad met een reputatie die door de jaren heen is geëvolueerd. Ze begonnen als symbolen van macht, status en rijkdom. Tegenwoordig worden ze gedragen als decoratie in plaats van persoonlijke identificatie of statussymbolen. Zegelringen zijn een mode-statement, waardoor ze meer op accessoires gericht zijn dan wat dan ook.

De evolutie van zegelringen

Oude Egyptische farao's droegen ringen met zegels om hun machtsposities aan te duiden. In die tijd werden Egyptische zegelringen gemaakt van dichte, duurzame steen, met een hiëroglief geëtst in de voorkant van de ring. Naarmate de tijd vorderde in de middeleeuwen, behoorden zegelringen uitsluitend toe aan opmerkelijke en invloedrijke publieke figuren. In de huidige maatschappij zouden we deze mensen influencers, beroemdheden of socialites noemen. Je weet wel, Medici-types! En ja, de lagere klassen moesten de zegelringen van bepaalde pausen en koningen kussen.

Mensen met een hoge publieke status pronkten met hun op maat gemaakte zegelringen. Natuurlijk, de vingers van koninklijke en adellijke families lieten allemaal hun familiewapens op hun zegelringen zien. De koning zelf had een officiële zegelring die hij altijd droeg.

Interessant genoeg vereiste tijdens de regering van koning Edward II elke ondertekening van een officieel document de handtekening van de koning zelf, zelfs als hij het niet fysiek stempelde. Elke koning kreeg zijn eigen individuele zegelring toen hij de troon besteeg, als een manier om zich te onderscheiden van zijn voorganger.

Op een bepaalde manier zorgde dit ervoor dat er geen frauduleuze handtekeningen konden worden gemaakt, maar er hing toch zeker ook een koninklijke sfeer rond de traditie.

De Grieken namen ook de traditie van zegelringen over door ivoren stenen te transformeren tot ringen die uiteindelijk familie-erfstukken werden. Terwijl de Egyptenaren zegelringen alleen droegen als statussymbool, gebruikten de Grieken ze praktischer: om mensen te identificeren.

In en uit de schijnwerpers van de geschiedenis

De trend om zegelringen te dragen verspreidde zich snel door heel Europa en bijna elk belangrijk familielid droeg er een. Net zo snel als het accessoire in de schijnwerpers kwam te staan, verdween het weer. Moeilijk te geloven toch? Nou, de middeleeuwen (ook wel de donkere middeleeuwen genoemd) doodden alles wat ook maar enigszins leek op extravagantie of frivoliteit — het was strikt religieus en er was geen ruimte voor persoonlijke decoratie of verwennerijen.

Gelukkig braken er lichtere tijden aan en in de 18e eeuw werden zegelringen weer populair. In de daaropvolgende tweehonderd jaar werden zegelringen uitgebreider in hun ontwerpen. Edelstenen en sierlijke details, houtsnijwerk en metaalwerk schitterden van het voorheen simplistische zegelzegel.

Vanaf dat moment werden zegelringen een schoonheidsobject in plaats van een familietraditie of symboliek, wat ons bij de dag van vandaag brengt!

Kan iedereen een zegelring dragen?

Toen de zegelring voor het eerst verscheen, droegen alleen mannen ze, aangezien vrouwen nog niet op de arbeidsmarkt of in machtsposities waren gekomen. Het zou eeuwen duren voordat vrouwen prominente figuren werden met stemrecht en een werkloon. Als zodanig kregen vrouwen niet de bevoegdheid om documentatie te ondertekenen, dus konden ze geen zegelringen dragen.

Vrouwen waren niet de enigen die uit de vroege traditie werden geschrapt; gewone mensen buiten de adel konden ook geen zegelringen dragen. Gelukkig zijn de tijden drastisch veranderd en kan iedereen nu een zegelring dragen! Dus als we ze niet meer gebruiken voor handtekeningen, hoe kun je dan een zegelring dragen?

Zegelringvormen

Zoals u kunt opmaken uit de uitgebreide geschiedenis, zijn zegelringen een zeer geïndividualiseerd accessoire. Over het algemeen hebben alle variaties een aangepast zegel, monogram of handtekening. Natuurlijk zijn ze niet zo staalachtig en zwaar van stijl, maar simplistisch, metaalachtig en elegant.

Er zijn vijf populaire zegelringvormen:

  • Octagon heeft (zoals u al vermoedde) acht zijden, wat het een unieke geometrische stijl geeft.

  • Oxford-zegelringen hebben afgeronde hoeken en een vierkante afschuining die op een kussen lijkt.

  • De bolvormige ovaal is een grote, traditioneel vormgegeven zegelring.

  • Ronde zegelringen zijn ingetogen en zien er prachtig uit met monograminitialen die op de voorkant van de ring zijn gegraveerd.

  • Rechte, ovale zegelringen zijn zeer populair omdat ze het meest op de originele vorm lijken.

Welke stijl zegelring u ook kiest, er is geen twijfel mogelijk dat het een gepersonaliseerd accessoire is dat uw unieke smaak weerspiegelt! Een extra voordeel? Niemand zal u ooit nog in de war brengen, want u heeft identificatie direct op uw vinger!

WINKELEN VOOR RINGEN

1 mensen dit artikel nuttig vonden

Was dit artikel behulpzaam?

Deel dit artikel:

Hoe u sieraden op internet kunt kopen

Hoe koop je een robijn voor je ring of hanger?

Waarom heb ik deze verlovingsring uitgekozen?

Titanium sieraden: alles over dit moderne alternatief

Sieraden van wolfraam: waarom ze steeds populairder worden

Witgouden sieraden: het metaal en zijn populariteit begrijpen

Artikelcategorieën

43 artikelen

103 artikelen

22 artikelen