Gepubliceerd op 10th Apr 2019
Gewijzigd op 6th Mar 2022
Hoe u sieradenpoetsdoeken kunt kopen
Hoe te kopen KOOP EEN SPECIFIEKE DOEK VOOR EEN SPECIFIEKE TAAK
Kleding wordt gemaakt voor zilver of goud en beide zijn vereist voor iemands sieraden, maar hebben de juiste stof nodig. Advertenties vermelden de wonderdoeken, maar geloof deze marketinghypes niet
Een magische doek bestaat gewoon niet. Er zijn doeken voor zilver, goud, platina, brons, koper, roestvrij staal en andere metalen. Elk doek moet worden geïmpregneerd met speciale behandelingen en chemicaliën die gericht zijn op de chemische samenstelling van die metalen. Koper verkleurt bijvoorbeeld net als zilver, maar de chemische samenstelling van zilververkleuring is anders dan die van koper. Toch beweren veel doekenmakers dat ze beide soorten kunnen reinigen en verwijderen.
Dat kan het geval zijn, maar op fijne koperen stukken of antiek zilver kunnen de twee verschillende aanslagverwijderaars nogal verschillend zijn en de glans en afwerking beschadigen of zelfs ruïneren. Stel je voor dat sommige bedrijven beweren dat hun doeken werken op zilver, goud, koper en zelfs houtafwerkingen. Als het te mooi klinkt om waar te zijn, dan is dat meestal ook zo.
Je beste kans is om goed te lezen. Koop een doek waarop staat dat het alleen voor zilver en goud is, of nog beter, zelfs alleen voor zilver. Houd er bij het kopen van een doek rekening mee dat er chemicaliën in de doek zitten die schadelijk kunnen zijn voor jou, je huisdieren of zelfs de afwerking van je tafel als je ze neerzet. Wanneer je een doek koopt, of een product dat je altijd wilt gebruiken, weet je altijd dat ze veilig en niet-giftig zijn! Neem dit advies in overweging wanneer je je aankopen doet.
KIJK NAAR DE EIGENSCHAPPEN, MAAT EN KWALITEIT VAN DE DOEK
Kijk bij het kopen van een doek naar de afmetingen. Als de fabrikant ze niet specificeert, vraag er dan naar of koop de doek niet. Zou ik een ladder kopen als er niet bij stond hoe groot hij was? Er is geen magisch getal voor wat je moet uitgeven aan welke maat doek. Je moet zoeken naar de juiste maat voor jou en dan de kosten van elke doek vergelijken. Kijk ook of het enkel- of dubbellaags is. Een dubbellaags doek is in feite twee aan elkaar genaaid doek, met een buiten- en binnendoek.
Niet alle fabrikanten hebben dezelfde set specificaties of controle over de productie. Over het algemeen moet u, vooral als u in bulk koopt, opletten dat elke stof perfect vierkant (of rechthoekig) is en dat de stiksels netjes zijn en dat er geen draad uithangt. Een andere eigenschap wordt vaak aangeduid als "Pinked and Sheared". Dit verwijst naar het feit dat de randen van de stof speciaal zijn gesneden zodat de stof niet aan sieraden blijft haken of uitrafelt! De dikte van de stof is een andere plek om een vergelijking te maken. Net zoals dekbedden en lakens, theeshirts en sweatshirts allemaal van katoen zijn gemaakt, zijn ze er in verschillende diktes.
Ik gebruik graag een doek van katoenlinnen dat zacht en dik is, zodat het de sieraden beter omsluit. Sommige fabrikanten kunnen een paar dollar besparen door dunnere, goedkopere doek te gebruiken. Wees ook gewaarschuwd dat de dikte van de doek verband houdt met de hoeveelheid aanslagverwijderaar, -remmer en -polijstmiddel die het kan bevatten. Dat betekent dat een dunnere doek minder polijstmiddel bevat en niet zo lang meegaat! Bij het polijsten van edelstenen vind ik de kleinere leren kledingstukken prettiger. Vergeet niet dat een gepolijste edelsteen er 100% beter uitziet dan toen je de nieuw gekochte edelsteen uit de pot haalde of uit welk verpakkingsmateriaal hij ook zat, 'POETS JE EDELSTENEN'!! en kijk er dan naar onder de loep. Je zult een veel gelukkigere koper zijn!
Dus daar is het op doekNooit gedacht dat er zoveel bij het kiezen van de juiste schoonmaakdoek kwam kijken, toch? Alles is belangrijk als het gaat om sieraden en edelstenen! Koop nooit zonder alle feiten.