Gepubliceerd op 26th Jun 2019
Hoe onderhoud je gouden sieraden?
Er gaat niets boven de schittering en glans van een gloednieuw stuk gouden sieraden. Ondanks de overgang in en uit populariteit, zijn en blijven gouden sieraden een tijdloos accessoire. Van gouden creolen tot een klassieke gouden trouwring, er is iets met de eenvoud en elegantie die gouden sieraden bieden als accessoire.
U zult ongetwijfeld zo dol zijn op uw gouden sieraden dat u ze elke dag zult dragen! Na verloop van tijd is het normaal dat uw gouden sieraden dof worden of vervagen. Daarom is regelmatig schoonmaken en onderhouden van vitaal belang voor de gezondheid en levensduur van gouden sieraden.
Waarom is het onderhouden van sieraden belangrijk? Nou, het zal op de lange termijn een verschil maken. Het onderhouden van gouden sieraden zal:
Verleng de levensduur van uw sieraden
Houd uw gouden sieraden sprankelend
Verwijder ophopingen van stof, make-up en lichaamsoliën
Klaar om te leren hoe je gouden sieraden thuis schoonmaakt? Wat zijn de beste manieren om gouden sieraden schoon te maken? Lees verder om alles te weten te komen over sieradenonderhoud en de beste manieren om gouden sieraden thuis schoon te maken.
Hoe maak je gouden sieraden schoon?
Er zijn verschillende dingen die u kunt doen om uw gouden sieraden er als nieuw uit te laten zien, waaronder schoonmaken thuis en professioneel. Hieronder vindt u insidertips over hoe u uw gouden sieraden schoonmaakt en ze jarenlang glanzend houdt.
Regelmatig schoonmaken
Artikelen die dagelijks worden gedragen, zoals gouden trouwringen en verlovingsringen, moeten regelmatig worden schoongemaakt en onderhouden. Het is normaal dat deze stukken stof, huidvetten en vuil verzamelen door dagelijks dragen. Hoewel het misschien niet meteen zichtbaar is, hopen deze deeltjes zich op en kunnen ze uiteindelijk de glans en glans van de afwerking van uw gouden sieraden verminderen. Daarom wilt u regelmatig schoonmaakmethoden implementeren om ervoor te zorgen dat uw stukken sprankelen en glanzen.Korte, wekelijkse schoonmaakbeurten verwijderen ophopingen en vuil en zorgen ervoor dat uw gouden sieraden het hele jaar door blijven glanzen. Om gouden sieraden grondig schoon te maken, geeft u ze een lekker lang bad in warm zeepsop. Gebruik een milde afwasmiddel dat vrij is van parfums of toevoegingen. Laat gouden sieraden een paar uur weken en verwijder en spoel ze daarna af met schoon water. Gebruik een zachte doek om te drogen, maar vermijd papierproducten die gouden sieraden kunnen beschadigen en krassen. Laat elk stuk grondig drogen voordat u het draagt.
Gebruik zachte materialen
Nu we het er toch over hebben, zorg ervoor dat u alleen de zachtste materialen gebruikt bij het schoonmaken van uw gouden sieraden. Goud is van nature erg zacht, waardoor het vatbaar is voor krassen, buigen en aantasten. Om gouden sieraden te beschermen tegen schade tijdens het schoonmaken, gebruikt u zachte doeken of zachte borstels.
Daarnaast moet u goed opletten wanneer en waar u uw gouden sieraden draagt. U moet bijvoorbeeld gouden ringen en armbanden afdoen tijdens aerobe activiteiten, schoonmaken of sporten.
Vermijd ten koste van alles agressieve chemicaliën
Hoewel schoonmaakmiddelen voor in huis geweldig werken, kunnen ze uw gouden sieraden beschadigen. Houd gouden sieraden over het algemeen uit de buurt van agressieve chemicaliën, met name chloor. Wanneer goud in contact komt met chloor, verzwakt het na verloop van tijd en breekt het uiteindelijk. Bovendien bevatten veel huishoudelijke schoonmaakmiddelen schuurmiddelen en zuren die gouden sieraden beschadigen. Kortom: draag rubberen handschoenen of verwijder gouden sieraden tijdens het schoonmaken. Berg gouden sieraden ten slotte veilig op in een sieradendoos of laat ze thuis wanneer u van plan bent om in een zwembad te zwemmen of in een jacuzzi te weken.
Hoe maak je gouden sieraden schoon met azijn
Als u geïnteresseerd bent in een alternatief voor zeep, kunt u gouden sieraden schoonmaken met witte azijn. Leg uw sieraden in een bad met azijn en laat ze 10-15 minuten weken. Draai de items een paar keer om in het azijnbad, haal ze er dan uit en schrob uw sieraden voorzichtig met een zachte borstel of doek.
Gouden sieraden polijsten met baking soda
Om gouden sieraden thuis te poetsen, gebruik je baking soda. Bedek je sieraden met een lichte laag baking soda, giet er een scheutje azijn overheen en spoel ze af met schoon water.
Houd er rekening mee dat deze methode niet veilig is voor gouden sieraden met edelstenen of parels, omdat de baking soda de afwerking beschadigt.
Bonustips voor de verzorging van gouden sieraden
Doe gouden sieraden af voor het douchen. Zo voorkom je dat er zich zeepresten ophopen en er een dun laagje ontstaat.
Bewaar gouden sieraden in een georganiseerde sieradendoos met compartimenten voor elk item. Dit beschermt uw gouden sieraden tegen andere stukken die er tegenaan kunnen schuren of krassen. Door elk gouden sieraad in een zachte doek te wikkelen, voegt u een extra beschermlaag toe.
Maak je eerst klaar en doe dan je sieraden om. Breng eerst lotions, parfums, haarlak, make-up en andere vloeistoffen of lotions aan. Doe daarna je sieraden om. Deze routine voorkomt dat je gouden sieraden worden blootgesteld aan resten en deeltjes die zich ophopen en schade veroorzaken.
Houd gouden sieraden uit de buurt van harde oppervlakken. Zoals u weet is goud zacht, dus u moet ervoor zorgen dat u geen gouden voorwerpen tegen harde oppervlakken en aanrechtbladen stoot of stoot, omdat dit uw sieraden kan krassen.
Zo laat u goud glanzen: Voor een extra laagje glans kunt u een poetsdoek of sieradenreiniger gebruiken die speciaal is ontwikkeld voor gouden sieraden.
Jaarlijkse reiniging en langdurig onderhoud van gouden sieraden
Door de bovenstaande stappen te volgen, verlengt u de levensduur en glans van uw gouden sieraden. U hebt tenslotte prachtige stukken om te laten zien en regelmatig schoonmaken houdt ze in showroomconditie. U zult echter ook jaarlijkse reinigingen en onderhoud willen inplannen met een professional. Een professionele reiniging van sieraden houdt in dat u losse stenen of pinnen aanpakt en krassen of slijtage die u thuis misschien niet opmerkt, nauwkeurig onderzoekt.
Daarnaast is het slim om te weten welke gouden sieraden u moet kopen. 14k gouden sieraden zijn bijvoorbeeld duurzamer dan 24k goud omdat het gemengd is met metaallegeringen die het versterken. Kennis over goud karaat, zuiverheid en kleur zal u helpen een weloverwogen beslissing te nemen bij het kopen van gouden sieraden.
Klaar om een nieuw stuk gouden sieraden aan uw collectie toe te voegen? Bekijk onze online gouden sieradenwinkel voor unieke stukken voor elke gelegenheid!
WINKEL VOOR GOUDEN SIERADEN