Gepubliceerd op 8th May 2019

Alles over trouwringen van wolfraam

Alles over trouwringen van wolfraam Tungsten is het populairste trouwringmetaal voor mannen in de Verenigde Staten geworden. Wat maakt het zo speciaal? Tungsten is een hard, duurzaam en krasbestendig metaal. En het is ook nog eens super stijlvol! Tungsten is verkrijgbaar in verschillende kleuren en stijlen, maar staat bekend om zijn minimalistische, strakke en gepolijste look.

Er zijn veel voordelen aan het kopen van ringen van wolfraam, met name dat ze zeer duurzaam zijn en gebouwd om lang mee te gaan. Er zijn echter variabelen om te overwegen bij het kopen van een sieraad dat zo belangrijk is als een trouwring.

Hieronder vindt u, zonder verder oponthoud, alles wat u moet weten over trouwringen van wolfraam.

Wolfraam en wolfraamcarbide

Zoals veel populaire sieradenmetalen, wordt wolfraam vervaardigd uit een combinatie van metalen. Het legeringsmengsel bevat 80% wolfraam en 20% koolstof. Soms is het mengsel 85/15 en kan nikkel of kobalt worden gebruikt met of in plaats van koolstof.

Zuiver wolfraam is lang niet hard genoeg om te gebruiken in sieraden, daarom is een legeringsmengsel nodig. Het resultaat is wolfraamcarbide, een extreem hard, krasbestendig metaal. Wolfraam alleen is te broos, maar wanneer het wordt gemengd met koolstof wordt het een zeer duurzaam metaal dat perfect is voor dagelijks gebruik. Hoewel het het zwaarste sieradenmetaal is, is het ook het hardste en meest krasbestendige.

Het nikkel in wolfraamcarbide bindt het metaal samen, waardoor het duurzamer en kneedbaarder wordt voor het vormen tot sieraden. Wanneer kobalt echter in plaats van nikkel wordt gebruikt, veroorzaakt het huidreacties en irritatie, waardoor kobaltwolfraam niet ideaal is voor gebruik in sieraden.

Wanneer u wolfraamringen koopt, koopt u eigenlijk wolfraamcarbide. Hoewel de namen synoniem worden gebruikt, zijn er belangrijke verschillen tussen wolfraam en wolfraamcarbide. Daarom is het essentieel dat kopers waakzaam zijn om ervoor te zorgen dat hun wolfraamring daadwerkelijk wolfraamcarbide is.

Duurzaamheid van wolfraam

Zoals u waarschijnlijk inmiddels wel begrepen hebt, is wolfraamcarbide extreem duurzaam. Het is zelfs duurzamer dan alle andere sieradenmetalen. Hoe trekken we deze conclusie? De hardheid van metalen wordt gemeten op een schaal van 1 tot 10 via de Mohs-schaal van minerale hardheid. Laten we eens kijken waar wolfraam op de Mohs-schaal staat in vergelijking met andere populaire sieradenmetalen.

Mohs-classificatie van wolfraam vergeleken met populaire metalen voor herensieraden

  • Goud: 3

  • Platina: 4,5

  • Titaan: 6

  • Wolfraam: 8,5-9

Zoals u kunt zien, zit wolfraam comfortabel tussen 8,5 en 9, naast enkele van de hardste natuurlijke mineralen, waaronder saffier en spinel. Hoe vertaalt de Mohs-classificatie zich naar duurzaamheid? Nou, als een metaal hard is, betekent dit dat het niet snel krast of breekt. Wolfraam kan in feite alleen worden bekrast door iets dat harder is dan zichzelf. Omdat wolfraam hoog op de schaal van Mohs staat, kan alles tussen 9 en 10 het krassen. De meest populaire natuurlijke mineralen met een hardheid tussen 9 en 10 die in sieraden worden gebruikt, zijn diamanten. Dit betekent dat u zich geen zorgen hoeft te maken dat uw wolfraamring krast, omdat weinig natuurlijke mineralen daadwerkelijk harder zijn dan wolfraam.

Belangrijke kenmerken van wolfraam

  • Glans: Naast de duurzaamheid is wolfraamcarbide sterk en bestand tegen corrosie en aanslag na verloop van tijd. Dit betekent dat wolfraamringen hun glans en glans langdurig behouden. U hoeft zich geen zorgen te maken over verkleuring of dofheid. Bovendien is wolfraamcarbide krasbestendig en behoudt het zijn prachtige glans, daarom wordt het de ring genoemd die "voor altijd gepolijst" is. Welverdiend, vindt u niet?

  • Kleur: De populairste kleur van tungsten ringen is gunmetal grijs. Tungsten ringen zijn minimaal en duurzaam, en gunmetal grijs accentueert de mannelijkheid. Er zijn echter ook andere kleuren beschikbaar, waaronder wit, platina en witgoud. Tungsten ringen zijn ook verkrijgbaar in tweekleurig zwart en gunmetal grijs. Een ding om te overwegen bij het kopen van zwarte tungsten ringen is dat het zwart daadwerkelijk is geplateerd en gecoat in zwart. Alle geplateerde sieraden moeten op de lange termijn opnieuw worden geplateerd, wat iets is om te overwegen bij het kopen van tungsten ringen.

  • Gewicht: Wolfraam is een zwaar metaal, zwaarder dan de meeste andere populaire sieradenmetalen, waaronder goud, roestvrij staal en titanium. Gewicht wordt over het algemeen beschouwd als een positief kenmerk van sieraden, omdat het solide, substantieel en duurzaam aanvoelt.

Nadelen van wolfraamringen

Veruit het meest populaire gebruik van wolfraam in sieraden is voor trouwringen en -banden voor mannen. Als u op zoek bent naar een duurzame, strakke, minimalistische en stijlvolle trouwring, is wolfraam een geweldige keuze. Maar voordat u zich volledig vastlegt op de aankoop van een wolfraam trouwring, laten we kort de nadelen bekijken. Beginnend met…

  • Tungsten ringen aanpassen: De waarheid is dat tungsten ringen extreem moeilijk aan te passen zijn. Sterker nog, als uw ringmaat in de loop van de tijd verandert, zult u een nieuwe trouwring moeten kopen. Als het belangrijk voor u is om de rest van uw leven dezelfde ring te dragen, is tungsten misschien niet de beste keuze.

  • Wolfraam en huid: Wolfraamcarbide is eigenlijk hypoallergeen, wat betekent dat het de huid niet irriteert. Legeringsmetalen in wolfraamcarbide, waaronder nikkel en kobalt, kunnen echter allergische reacties veroorzaken. Dat gezegd hebbende, de hoeveelheid nikkel die in wolfraamcarbide wordt gebruikt, is zo laag dat het onwaarschijnlijk is dat het een allergische reactie veroorzaakt. Het metaal waar u voorzichtig mee moet zijn, is kobalt. Kijk daarom naar het label "kobaltvrij" wanneer u trouwringen van wolfraam koopt.

  • Krassen en breken: Hoewel wolfraam vrijwel krasbestendig is vanwege zijn hardheid, kan het andere oppervlakken krassen die minder hard zijn dan wolfraam. Als u door uw huis of werkruimte beweegt, kan wolfraam in contact komen met oppervlakken die minder hard zijn en deze uiteindelijk krassen. Bovendien is wolfraam bros en vervormt het niet. Hoewel dit deels is wat het zo'n duurzaam sieradenmetaal maakt, is het onvermogen om te buigen, waardoor het vatbaar is voor barsten of breken. Om deze reden wilt u een wolfraamring kopen met levenslange garantie. In het geval dat uw wolfraamring breekt of breekt, zal uw juwelier uw ring vervangen.

Moet ik sieraden van wolfraam kopen?

Naast dat het een duurzaam sieradenmetaal is, is wolfraam ook betaalbaar. De voordelen van wolfraamringen wegen zwaarder dan de nadelen, maar uiteindelijk hangt het af van uw persoonlijke voorkeur. Als u op zoek bent naar een trouwring voor mannen die duurzaam, stijlvol, minimaal en gebouwd is om lang mee te gaan, dan is wolfraam een uitstekende keuze!

WINKELEN VOOR RINGEN

1 mensen dit artikel nuttig vonden

Was dit artikel behulpzaam?

Deel dit artikel:

Titanium sieraden: alles over dit moderne alternatief

Sieraden van wolfraam: waarom ze steeds populairder worden

Witgouden sieraden: het metaal en zijn populariteit begrijpen

Artikelcategorieën

43 artikelen

103 artikelen

22 artikelen