Gepubliceerd op 5th Mar 2020
Gewijzigd op 6th Sep 2023
Mandzetting versus klauwzetting - welke is het veiligst voor uw verlovingsring?
Op zoek naar de verlovingsring die je hart steelt en je van je sokken blaast? De juiste zetting vinden is als het vinden van de juiste match, het is een wervelende liefdesaffaire en uiteindelijk wil je iets veiligs dat lang meegaat. Daarom is het van vitaal belang om de juiste zetting te kiezen. Een verlovingsringzetting is waar de diamant of middelste steen stevig in wordt gezet.
Hoewel er tientallen stijlen voor verlovingsringzettingen zijn, hebben ze allemaal hun voor- en nadelen. Vandaag pakken we de twee populairste zettingen aan, de mand- en de pootzetting, om u te helpen beslissen welke het veiligst is voor uw verlovingsring.
De eerste prioriteit? Elke setting duidelijk definiëren, zodat u een weloverwogen beslissing kunt nemen. U wilt tenslotte dat uw verlovingsring lang meegaat. Daarom is het belangrijk om uw opties te onderzoeken voordat u voor één setting kiest.
Wat is een klauwzetting?
De pootzetting houdt het hoofdjuweel op zijn plaats met vier pinnen, één op elk van de vier hoeken van de edelsteen. Als de edelsteen in het midden van de ring rond is, heeft deze geen hoeken, maar vier pinnen op gelijke afstand van elkaar.
Het doel van de pinnen is simpel en effectief: ze houden de middelste steen op zijn plek zodat deze er niet uit kan vallen. Traditionele pinnen bevatten vier pinnen, maar er zijn ook varianten met 6-8 pinnen. Zoals u kunt zien, vereisen grotere edelstenen meer beveiliging, oftewel meer pinnen.
Het gewaardeerde voorbeeld van de pootzetting is de Tiffany-zetting, wat in feite een pootzetting is die gepatenteerd is door het merk Tiffany & Co. Is er een verschil tussen de twee? Op het eerste gezicht niet. Bij nadere inspectie blijkt echter dat de Tiffany-zetting verschillend gevormde pinnen heeft.
Voordelen van de Prong Setting-stijl
Om u te helpen kiezen tussen de basket setting en de prong setting, bekijken we de voor- en nadelen van beide. Eerst: de prong setting voordelen.
Sparkle: De beste eigenschap van een zetting met pootjes is dat de schaarse plaatsing van de pinnen een royale hoeveelheid licht binnenlaat en door de steen heen reflecteert. Wat betekent dat? Bling, bling, bling. Hoe meer licht, hoe meer sparkle.
Prijs: Een zetting met pootjes verbetert de glans en kleur van een edelsteen op prachtige wijze. Met minimaal materiaal vereist, staat de middelste steen centraal! Kunt u raden waarom minimaal metaal een voordeel is? Dat klopt, hoe minder materialen er worden gebruikt, hoe lager de prijs.
Reiniging en onderhoud: Omdat de pootzetting minder materialen bevat, is er minder om schoon te maken. Dit maakt het regelmatig schoonmaken en het voortdurende onderhoud van uw ring een fluitje van een cent!
Duurzaamheid: Ondanks het minimalistische karakter van zettingen met pootjes, houden ze de ring stevig op zijn plaats. U hoeft zich dus nooit zorgen te maken dat de prachtige steen uit uw verlovingsring valt.
Nadelen van de Prong-instelling
Een van de grootste nadelen van klauwzettingen is een van de meest intrigerende kenmerken. Hoewel het minimalisme ervoor zorgt dat er overal licht doorheen schijnt, is het ook gevoeliger voor schade. De edelsteen wordt blootgesteld aan de elementen en contactoppervlakken. Natuurlijk zijn er met een harde middelste steen als een diamant weinig oppervlakken hard genoeg om de steen te beschadigen.
Over datzelfde onderwerp, de stijlen van de zetting met pootjes zijn ver boven de basis van de verlovingsring verheven. Met deze verhoging kan de middelste steen aan de stof blijven haken of zelfs de huid krassen als je niet voorzichtig bent.
Natuurlijk heeft elke instelling zijn voor- en nadelen, dus laten we eens kijken hoe de mandinstelling zich verhoudt!
Wat is een mandinstelling?
De basket setting-stijl lijkt erg op een prong setting. Een blik zou kunnen resulteren in het verwarren van de twee. Toch zijn ze verschillend, laten we eens kijken waarom.
De basket setting is de pootzetting met een toegevoegde dimensie. Net als de pootzetting heeft de basket setting meestal vier pootjes die omhoog springen vanaf de basis van de band van de ring. De pootjes staan op gelijke afstand van elkaar en ze zijn altijd even groot in hoogte en dikte. Vanaf daar accentueert een horizontale band de pootjes en wikkelt zich om de omtrek van de edelsteen.
De stijl van de setting kreeg de naam "basket setting" vanwege de manier waarop de pinnen door de horizontale band heen weven om de middelste steen op zijn plaats te houden. Ze werken samen om er net zo uit te zien als een gevlochten mand!
Voor- en nadelen van de mandinstelling
Omdat deze twee situaties zo op elkaar lijken, zijn er slechts twee onderscheidende kenmerken die we moeten bespreken:
Met een mandzetting wordt de middelste steen extra beveiligd, waardoor schade tot een minimum wordt beperkt omdat de steen minder zichtbaar is dan bij een klauwzetting.
Het nadeel van deze extra beveiliging is dat de zetting met een korfje de schittering en de schittering van een zetting met pootjes belemmert.
Welke instelling is beter?
Eerlijk gezegd is het volledig voorkeursgericht. Elke setting heeft zijn voor- en nadelen, en er zijn geen onderscheidende kenmerken die de ene boven de andere plaatsen. Uiteindelijk komt de keuze neer op wat u het meest waardeert voor uw verlovingsring.
Wilt u een sprankelende blikvanger? Kies dan voor een zetting met pootjes. Is duurzaamheid uw #1 prioriteit? Het lijkt erop dat u serieus moet overwegen om een mandzetting te gebruiken voor uw verlovingsring. Het kiezen van een zetting voor een verlovingsring is een belangrijk onderdeel van uw zoektocht naar een ring, omdat u deze uw hele leven zult dragen. Hoe kieskeuriger u bent in deze fase, hoe beter! Er zijn immers weinig dingen zo belangrijk als uw verlovingsring, dus neem de tijd om de beste keuze te maken op basis van uw voorkeuren.
Welke je ook kiest, je kunt met geen van beide instellingen de fout in gaan, omdat ze allebei de focus op je middelste steen leggen. De keuze komt uiteindelijk neer op of je waarde hecht aan ultieme schittering of een extra laag beveiliging.
WINKELEN VOOR RINGEN
Waarom heb ik deze verlovingsring uitgekozen?
Bij het kopen van edelstenen voor sieraden moet iedereen op de hoogte zijn van de helderheid. De meeste mensen denken dat deze gebreken afbreuk doen aan de schoonheid van de steen en zijn waarde, maar dat is niet altijd het geval. Bij het kopen van een edelsteen is het belangrij