Gepubliceerd op 1st Oct 2019
De geschiedenis van de tennisarmband
Vóór een spannende mijlpaal tenniswedstrijd in 1987, stond de tennisarmband bekend als de eternity bracelet . Een sieraad wordt beschouwd als een "eternity" stuk wanneer het de vorm heeft van een cirkel en versierd is met edelstenen. Tennisarmbanden zijn een gewild artikel dat door iedereen wordt gedragen, van atleten tot beroemdheden.
Wat de meeste mensen niet begrijpen is waarom tennisarmbanden tennisarmbanden worden genoemd, terwijl ze meestal buiten een tenniswedstrijd worden gedragen. Nou, dit sieraad is niet exclusief voor tennisspelers gemaakt. Echter, wanneer een beroemde tennisspeler een ongelukje had tijdens een wedstrijd, werd de eternity-armband voortaan de tennisarmband genoemd.
Wat is een tennisarmband?
Meestal wordt een tennisarmband een diamanten armband genoemd. Hoe kan één armband zoveel namen hebben? Ten eerste dragen mensen ze bij verschillende gelegenheden. Tennisarmbanden hebben echter een levendige geschiedenis die ze tot een onderwerp van discussie maakt. We kunnen niet over de geschiedenis van de tennisarmband schrijven zonder twee dingen te noemen: diamanten en Chris Evert.
Laten we ze allebei eens bekijken!
Diamanten en de tennisarmband
Tennisarmbanden zijn versierd met een reeks edelstenen, de meest populaire diamanten, in een cirkel om de pols. Hoewel dit misschien niet lijkt op een armband die geschikt is voor actieve vrouwen, is het eigenlijk een perfecte optie voor atleten. Dat komt omdat tennisarmbanden licht zijn en niet veel op de pols bewegen. Bovendien worden ze vastgezet met een sterke sluiting die ze op hun plaats houdt. Hoewel tennisarmbanden vaak door atleten worden gedragen, is er een vrouw die tennisarmbanden opnieuw definieerde en ook een van hun gebreken benadrukte.
Wie maakte de tennisarmband beroemd?
Chris Evert was ooit wereldkampioen tennis en was een felle concurrent in de tennisgeschiedenis. Pas tijdens een beroemde wedstrijd in 1987 creëerde ze een nieuwe naam voor de eternity bracelet. Tijdens de Amerikaanse kampioenschappen droeg Evert een eternity bracelet. Tijdens de wedstrijd brak de sluiting echter en vloog de bracelet van haar pols. Evert vroeg om een time-out om naar haar gebroken bracelet te zoeken. Tot grote ergernis van de bemiddelaar werd de pauze gegund en nam Evert haar bracelet mee. Deze zeldzame gebeurtenis zorgde voor genoeg publiciteit en buzz dat de diamanten en eternity bracelet officieel bekend werden als de tennis bracelet.
Opgemerkt moet worden dat er enige onenigheid is over het feit dat deze gebeurtenis de officiële katalysator is voor de naamsverandering. Sommige critici beweren dat het de tennisarmband werd genoemd vanwege de pure nieuwigheid van het dragen van diamanten tijdens het tennissen. Ongeacht het exacte moment waarop de tennisarmband de tennisarmband werd, is de naam sindsdien niet veranderd. Tegenwoordig zie je vaak beroemde tennissers zoals Serena Williams en Maria Sherapova pronken met extravagante en dure tennisarmbanden die tienduizenden dollars kosten. Tegenwoordig zijn Wimbledon en tennisarmbanden in feite synoniem dankzij verkooppieken.
Soorten tennisarmbanden
Hoewel diamanten tennisarmbanden buitengewoon gebruikelijk zijn, zijn ze geëvolueerd om een verscheidenheid aan edelstenen en stijlen te omvatten. Een populaire sieradentrend is om een geboortesteen tennisarmband te dragen, wat een gepersonaliseerde en unieke manier is om persoonlijke stijl uit te drukken. Hier is een nadere blik op populaire soorten tennisarmbanden:
Tennisarmband met kubieke zirkonia
Dit is de populairste tennisarmband die er is, met een veilige sluiting die perfect is voor atleten. De armband beweegt met het lichaam mee, zodat het de huid niet irriteert. Hij is gemaakt van sterling zilver en heeft prachtige zirkonia-accentstenen.
Saffier tennisarmband
De meeste saffier tennisarmbanden zijn gemaakt met neppe saffieren, omdat echte saffierarmbanden veel duurder zijn. Terwijl een Cubic Zirconia saffierarmband voor ongeveer $ 50 kan worden gekocht, kost een echte minstens 10 keer meer, tussen $ 500 en $ 1.000.
Turquoise tennisarmband
Turquoise tennisarmbanden zijn een uniek alternatief voor de klassieke elegantie van diamanten tennisarmbanden. Kleine kralen van turquoise contrasteren prachtig met een sterling zilveren of gouden metalen band.
Diamanten tennisarmband
De originele eternity armband, of diamanten armband, is bezaaid met prachtige fonkelende diamanten. Echter, kubieke zirkonia wordt vaak gebruikt in plaats van diamanten om het een meer budgetvriendelijk accessoire te maken.
Bangle Tennisarmband
Een unieke draai aan de klassieke tennisarmband is een tennisbangle. Dit is een progressieve interpretatie, die critici uitnodigt om te beweren dat het helemaal geen tennisarmband is. Ongeacht in welke categorie hij valt, het is nog steeds een prachtige armband die je alleen of als stapelbare set kunt dragen.
Dingen om te overwegen bij het kopen van tennisarmbanden
Hoewel tennisarmbanden voortdurend op de markt worden gebracht als het perfecte accessoire voor atleten, zijn er een aantal dingen om te overwegen voordat u een aankoop doet. U wilt bijvoorbeeld niet een Chris Evert-act hebben en uw prachtige armband verliezen tijdens een intensieve training of sportwedstrijd. Laten we daarom eens kijken naar de sluiting en edelstenen.
Sluiting: Wanneer u tennisarmbanden koopt, zorg er dan voor dat u er een kiest met een sterke en stevige sluiting, zodat de armband goed om uw pols blijft zitten.
Edelstenen: Zorg ervoor dat de stenen stevig vastzitten, zodat u niet per ongeluk een edelsteen uit uw tennisarmband verliest.
Dus, wat vind je van de fascinerende geschiedenis van de tennisarmband? Ben je overtuigd door de naam, of beschouw je dit accessoire nog steeds als de eternity-armband? De waarheid is dat de naam lang niet zo belangrijk is als het item zelf. Als je van de esthetiek en eenvoudige elegantie van de tennisarmband houdt, zul je tot de meest stijlvolle atleten in de geschiedenis behoren die er een dragen. Het mooie is dat er nu een grote verscheidenheid aan tennisarmbandstijlen is om uit te kiezen, waardoor je de kans krijgt om je accessoires te personaliseren zodat ze bij je stijl passen. En maak je geen zorgen, je hoeft je niet in het zweet te werken om een tennisarmband te dragen, want ze zijn een begrijpelijk accessoire dat bij alles past. Zelfs als je geen wereldkampioen bent, voegt het dragen van een tennisarmband een sportieve glamour toe aan je leven!
WINKEL VOOR ARMBANDEN
Een gids over het kopen van losse opalen voor sieraden. Doublets en triplets zijn perfect om sieraden mee te maken, maar er zijn factoren waar u op moet letten.
Opaal kan worden gesneden en gepolijst om in uw ring of hanger te passen
Een eenvoudige gids voor het begrijpen van goudkeurmerken, hoe u ze kunt identificeren en de methoden om de zuiverheid van goud te testen.