Gepubliceerd op 27th May 2020
Wanneer je een wens doet op een wensbeen – Wat betekent wensbeensieraden?
Heb je iets te wensen? Doe dan een wens op een wensbeen! Als je ooit een kip of kalkoen tot op het bot hebt opgegeten, heb je een wensbeen gezien. Maar je hoeft geen vleeseter te zijn om te genieten van de glorieuze symboliek van wensbeensieraden! Feit is dat wensbeenderen folkloristische symbolen zijn die geluk, voorspoed en optimisme voorspellen. Wie heeft er sterren nodig om een wens op te doen als je een wensbeen in je hand hebt? Maar wat betekent het en hoe is deze eigenzinnige traditie ontstaan?
Het achtergrondverhaal is niet zo eenvoudig als je zou denken. Laten we eens wat dieper graven om de symboliek en betekenis van het dragen van wishbone-sieraden te onthullen.
Wat is een wishbone?
In sieraden komen wishbones het vaakst voor als hangers aan kettingen. Er bestaan echter ook abstracte en unieke variaties als wishbone-oorbellen, armbanden en ringen. Lang voordat wishbones een glimmende schittering van metaal waren om mee te accessoriseren, waren ze gewoon een gevorkt bot dat bij vogels werd aangetroffen. Wat zeg je?
Dat klopt, een vorkbeen is een onderdeel van een vogelkarkas dat de furcula wordt genoemd, wat twee sleutelbeenderen zijn die met elkaar verbonden zijn. De furcula bevindt zich tussen de borst en de nek van een vogel en helpt vogels met hun vleugels te slaan en te vliegen.
Wat je misschien niet verwacht had bij de eerste blik op een wishbone-sieraad, is dat het is gemodelleerd naar anatomie, maar dat is het precies! Wat maakt het wishbone zo speciaal en waarom worden andere botten niet zo populair gemaakt als dit? We kunnen de rijke symboliek van wishbones danken aan folklore!
Wensbeenderen in de folklore: traditie en symboliek
Hoe kan iets simpels als een wishbone zo'n betekenis hebben? Zoals veel symbolische objecten, begonnen wishbones als een gewoonte, groeiden uit tot een traditie en werden uiteindelijk een symbolisch ritueel. Dus, waar begon het allemaal?
In de middeleeuwen was pluimvee een hoeksteen van de maaltijd. Daarom sneden koks de vogel, verwijderden alle botten en maakten hem schoon voordat ze hem kookten. Ze legden alle botten opzij om te drogen, waarbij ze extra zorg besteedden aan het intact houden van het wensbeen. Natuurlijk werd het in die tijd nog geen "wenkbeen" genoemd, maar een "merrythought".
Het bot diende als een "merrythought" of kanaal om geluk uit te nodigen. Om de krachten van het bot te versterken, hingen mensen het wensbeen drie dagen lang op en lieten het drogen om er zeker van te zijn dat het droog genoeg was om het schoon te breken. Vervolgens deden twee mensen een wens en trokken aan het bot om het doormidden te breken. Behalve dat één persoon een langer stuk van het wensbeen had.
De persoon met het langere stuk heeft een "lucky break" gehad en dus zal zijn wens uitkomen! Maar wat met de persoon met de "bad break"? Nou, helaas, in de folklore blijft zijn wens een wens.
Soms resulteert een wishbone in een gelijke breuk precies in het midden. Hoewel dit zeer zeldzaam is, is het resultaat een geluk voor beide partijen! Na verloop van tijd evolueerde de "merrythought" naar een "wishbone" en werd het een wijdverspreide, wereldwijde traditie. Terwijl het breken van een wishbone voor de ene persoon geluk oplevert, heeft een intacte wishbone een andere betekenis.
Als een wishbone intact blijft, staat het voor geluk, potentieel en de belofte van goede dingen die nog komen gaan. En zo kwamen wishbones in de sieradenwereld terecht!
Betekenis van Wishbone-sieraden
Hoewel een gedroogd dierlijk bot misschien niet het meest esthetische designelement lijkt, zijn wishbones ongelooflijk populair in sieraden! Van wishbone-hangers tot ringen, er zijn verschillende manieren om dit unieke en betekenisvolle symbool te dragen. Laten we het ontdekken!
Stijlen en betekenis van Wishbone-hangers
De slanke en vloeiende lijnen van de wishbones lenen zich prachtig voor wishbone-hangers. Meestal is de hanger naar beneden gericht, wat er delicaat uitziet langs het sleutelbeen en de borst. Het dragen van een wishbone-hanger dicht bij je hart versterkt de positiviteit en het geluk. Wanneer je de hanger draagt, zeg je je wens terwijl je de ketting omdoet als een persoonlijk ritueel.
Wishbone kettinghanger en ring
Als je van het ontwerp van een simpele hanger houdt, draag dan een wishbone-ketting met een ring eromheen. Als je ring niet te groot is, kun je hem door de ketting van de ketting halen en over de hanger laten hangen. Omdat het breedste deel van de hanger onderaan zit, houdt het de ring op zijn plaats. Dit is een unieke en stijlvolle manier om geluk, fortuin en potentieel uit te nodigen in je huwelijk of verloving.
Maar je hoeft er geen verlovings- of trouwring aan te hangen, je kunt het wishbone gebruiken om elke ring vast te houden die betekenis voor je heeft! Wees extra voorzichtig en meet eerst je ring en de wishbone-hanger om er zeker van te zijn dat de ring niet breder is dan de grootste breedte van de hanger. Als hij kleiner is dan jij, is het goed! Een wishbone-kettinghanger als ringhouder is een geweldige optie voor mensen die met hun handen werken of gewoon op zoek zijn naar een alternatieve manier om hun ring te laten zien. Over ringen gesproken...
Betekenis van Wishbone Ring
Een van de populairste trends op dit moment is het dragen van een wishbone ring. In tegenstelling tot de kettinghanger is een wishbone ring iets abstracter en interpretatiever. Een wishbone ring heeft een delicate V-vorm die piekt in het midden van de ring. Wishbone ringen hebben een belangrijke betekenis, omdat ze de band tussen twee geliefden, de vereniging van twee zielen en het huwelijk vertegenwoordigen. Het is dan ook geen verrassing dat wishbone ringen geweldige stapelringen zijn voor een trouwringset!
Wishbone oorbellen
Een andere gestileerde versie van het wishbone zijn wishbone oorbellen. Deze accessoires zijn razend populair en zijn er in verschillende stijlen; van dun, metaalachtig tot dikke stukken hout. De gemeenschappelijke factor bij wishbone oorbellen is dat ze er niet precies uitzien als een wishbone. Sterker nog, veel van hen lijken meer op een hoefijzer of een omgekeerde "U". Of je nu van minimalistische ontwerpen of statement pieces houdt, er is een stijl wishbone oorbellen voor jou!
Draag Wishbone-sieraden
Wishbone sieraden personifiëren geluk, versterken de band van liefde en symboliseren beloften die nog komen gaan. Het beste deel? Je kunt je geluk overal mee naartoe nemen, voor elke gelegenheid. Of je nu een ingetogen outfit opfleurt met een paar dikke rode wishbone oorbellen of een delicate wishbone ketting om je nek hangt, je benut de positiviteit van geluk door dit symbolische accessoire te dragen.
WINKEL VOOR SIERADEN