Gepubliceerd op 5th Feb 2020
Gewijzigd op 17th May 2023
Wat is Monet Jewelry? De favoriete vintage kostuumjuwelen ter wereld
Als het om sieraden gaat, is niet alles wat blinkt echt goud. Een goed voorbeeld? Costume jewelry bootst de high-end esthetiek van fijne sieraden na zonder de bank te breken.
Sommige ontwerpers zijn zo getalenteerd in het maken van luxe-uitziende stukken voor een dubbeltje. De marktleider in vintage kostuumjuwelen is Monet Jewelry. Dit is een merk dat al tientallen jaren de massa aantrekt. En zelfs met veranderingen in economie, stijlen en trends, is Monet op de radar gebleven als de marktleider in betaalbare kostuumjuwelen. Monet heeft een trouwe fanbase opgebouwd van mensen die op zoek zijn naar een betaalbaarder alternatief voor luxe sieraden.
Dus, wat is het verhaal van Monet en hoe heeft het bedrijf de loyaliteit van zo'n grote en diverse groep vrouwen weten te verwerven? En belangrijker nog: wat zijn Monet-sieraden? Lees verder om erachter te komen!
Wat zijn Monet-sieraden?
Laten we beginnen met het eerste: wat zijn Monet-sieraden eigenlijk? Deze lijn van vintage accessoires omvat op maat gemaakte items in de stijl van fijne sieraden, maar dan voor een betaalbare prijs. Monet was de pionier van een beweging richting toegankelijke sieraden voor degenen die zich geen luxe sieraden konden veroorloven of niet wilden uitpakken. In tijden van zware economische oorlogsvoering opende Monet-sieraden de deur naar luxe accessoires die de meesten zich konden veroorloven.
Enkele van de populairste Monet-ontwerpen zijn kettingen, armbanden en oorbellen, allemaal in een unieke vintage stijl. Items omvatten vergulde en verzilverde metalen versierd met ingewikkelde versieringen en ontwerpen. Monet-stukken zijn zo populair dat vintage items uit de jaren 60 nog steeds op de sieradenmarkt te vinden zijn.
Als we één ding weten over modetrends, is het wel dat ze na jaren van inactiviteit weer in de mode komen. Daarom zijn Monet-sieraden tot op de dag van vandaag nog steeds populair.
Monet is als bedrijf meer dan een sieradenmerk. Vóór Monet hadden werkende klasse vrouwen die een vleugje glamour wilden geen optie om prachtige sieraden te dragen. Voor velen was het niet de moeite waard om hun spaargeld op het spel te zetten om hun leven wat meer glans te geven. Wat was de aanleiding voor de creatie van Money-sieraden? De wortels liggen diep in de economische geschiedenis. Destijds konden de meesten het zich niet veroorloven om te eten, laat staan om overbodige items zoals sieraden te kopen.
Een korte geschiedenis van Monet-sieraden
Michael en Jay Chernow waren broers die het bedrijf als eerste Monocraft Products Company noemden. Hun eerste items waren handtassen met monogrammen en vergulde applicaties. Met het begin van de Grote Depressie werd een nieuwe marketingstrategie en productlijn geboren: Monet Jewelry. In 1929 richtte het merk zich op het maken van op maat ontworpen damessieraden. Het doel? Om sieradenconsumenten te targeten die op zoek waren naar betaalbare, high-end uitziende stukken. Items in de catalogus waren onder andere kettingen, broches, armbanden en oorbellen. Het duurde echter tot 1937 voordat Monet begon met het op de markt brengen van hun ontwerpen.
Hun opvallende producten waren oorbellen en clip-on oorbellen voor vrouwen zonder gaatjes in hun oren. Maar hoe wordt een klein juweliersbedrijf een begrip? Hun claim-to-fame was het eerste merk te zijn dat stukken met hun handelsmerk produceerde. Monet was een pionier voor merken als Louis Vuitton en Gucci. Het is nu standaard dat merken hun logo overal op hun producten plakken. Maar in de jaren 20 en 30? Dat was een gedurfd concept. Het goede nieuws voor Monet Jewelry is dat het zijn vruchten afwierp.
Hoe zien vintage Monet-sieradenontwerpen eruit?
Vintage Monet Jewelry-stukken staan bekend om hun vakmanschap, uitgebreide ontwerpen en strass-steentjes. In de jaren 1930 en 1940 haalde Monet Jewelry inspiratie uit Europese modeontwerpers en creëerde ingewikkelde, creatieve metaalbewerkingsstukken. Monet-stukken hebben een kenmerkende esthetiek: ze zien er duur uit zonder duur te zijn. Monet Jewelry gaf vrouwen de kans om een paar dollar uit te geven en eruit te zien als een miljoen. Het is alleen vanwege hun ingewikkelde, artistieke ontwerpen dat vrouwen er massaal naartoe kwamen. Toch verandert de modewereld voortdurend. Laten we eens kijken naar Monet-sieraden door de decennia heen.
De evolutie van Monet-sieraden
De jaren 1930 - Het bedrijf begint voor het eerst aan populariteit te winnen en trekt een grote schare fans aan vanwege de betaalbare, op maat gemaakte sieradenontwerpen. Ze bevatten ook dieren- en bloemenpatronen, evenals Art Deco-ontwerpen.
De jaren 1940 - Monet Jewelry begon met het gebruiken van sterling zilver vanwege de oorlogsbeperkingen op messing en platina metalen. Bedels werden populair, samen met militaire patronen, broches en bontclips.
Jaren 50 - In de jaren 50 waren grote, opvallende stukken populair. Daarom begon het bedrijf met het registreren van een handelsmerk op de stukken, zodat ze als origineel konden worden geïdentificeerd.
De jaren 60 - Charmarmbanden werden enorm populair. Bloemen, dierenprints en alledaagse voorwerpen werden bedels voor armbanden en hangers. Toen vrouwen gingen werken, creëerde Monet formelere, stijlvollere en eigentijdse ontwerpen.
De jaren 70 - Monet breidt zijn clip-on oorbelcollectie uit met piercingoorbellen. Ze brengen ook een fijne sieradencollectie uit genaamd "Ciani" met luxe stukken ontworpen met echt goud, edelstenen en sterling zilver .
De jaren 80 - De jaren 80 waren groter (en luidruchtiger) dan het leven zelf, dus Monets ontwerpen volgden vanzelfsprekend de trends met uitbundige, opvallende stijlen waarin metaalbewerking en kleur werden verwerkt.
Jaren 90 - Monet begeeft zich in de wereld van luxeontwerpers en biedt sieraden aan van luxemerken, waaronder Yves Saint Laurent en Christian Lacroix.
Hoe zien Monet-sieraden er nu uit?
Na decennia van veranderingen in stijl en eigenaarschap, is Liz Clairborne nu eigenaar van het merk. De meeste stukken zien er vintage uit en in de stijl van hun originele esthetiek. Prijzen voor Monet-sieraden variëren van $ 30 tot $ 100. Zelfs na decennia van veranderingen, behoudt Monet-sieraden nog steeds zijn oorspronkelijke doel: betaalbare, op maat gemaakte sieradenontwerpen die er high-end uitzien.
Monet heeft miljoenen vrouwen de kans gegeven om er prachtig, glamoureus en goed uit te zien met een beperkt budget. Trends veranderen door de decennia heen, maar zoals Monet heeft laten zien: sommige dingen raken nooit uit de mode.
WINKEL VOOR SIERADEN
Waarom heb ik deze verlovingsring uitgekozen?